بازگشت «هانیه» به خانه پدر و مادر خوانده – آخرین اخبار و اطلاعات روز دنیا

روزنامه ایران: پرونده تلخ سرگردانی‌های «هانیه» کوچولو که در خماری پدر معتادش مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، با اعلام آمادگی دوباره پدر و مادر خوانده‌اش برای سرپرستی و سپردن کودک به آنها، بسته شد
با این شرایط قاضی متین راسخ- رئیس شعبه یازدهم دادگاه کیفری- پرونده را مختومه اعلام کرد. اما هنوز مشخص نیست که این سرپرستی چه زمانی رسمی خواهد شد.در حال حاضر پدر این کودک در یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد جنوب تهران بستری است و مادر او نیز بعد از جدایی به افغانستان بازگشته و هانیه جز آنها هیچ قوم و خویش نزدیکی در ایران ندارد. ازسوی دیگرقراراست به ماجرای کودک آزاری وتجاوزبه دخترک نیزدردادگاه دیگری رسیدگی شود.

پس از تشکیل پرونده در شعبه یازدهم دادگاه کیفری تهران، از آنجا که کودک افغان، بستگان نزدیکی در ایران نداشت و هیچ دستگاه حمایتی نیز به خاطر شرایط خاص او حاضر به پذیرش «هانیه» نبود، دخترک به ناچاربه مأموران کلانتری سپرده شد. اما با توجه به شرایط نامساعد نگهداری کودک، آشنایان دور خانواده هانیه به طور موقت او را با خود بردند.

این درحالی است که انتشارخبرسرگذشت غم انگیزدخترک در روزنامه ایران و بازنشرآن درفضای مجازی، بازتاب‌های گسترده‌ای داشته است.به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، اواسط هفته گذشته بود که زن و مرد افغان با مراجعه به دادگاه وافشای راز تلخ تجاوز به دخترک 4 ساله توسط پدر شیشه‌ای از سرپرستی موقت اوخودداری کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت‌ کودک شدند.

روزنامه ایران: پرونده تلخ سرگردانی‌های «هانیه» کوچولو که در خماری پدر معتادش مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، با اعلام آمادگی دوباره پدر و مادر خوانده‌اش برای سرپرستی و سپردن کودک به آنها، بسته شد.

با پیگیری‌های خبرنگار روزنامه ایران و انعکاس سرنوشت این کودک در صفحه حوادث، مددکاران، انجمن‌های خیریه و جمعی از مردم برای حمایت از این کودک اعلام آمادگی کردند و پیگیر وضعیت «هانیه» شدند. اما پیش از اینکه اقدامی صورت گیرد، پدر و مادر خوانده مهربان هانیه بار دیگربه خاطررضای خدا پا پیش گذاشته و دخترک را با خود به خانه بردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *