اعلام محدودیت‌های ترافیکی محور چالوس + هند از اسرائیل موشک می‌خرد – آخرین اخبار و اطلاعات روز دنیا

خبرگزاری مهر: سرهنگ رضا معظمی گودرزی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی استان البرز، اظهار کرد: ترافیک در محور کرج – چالوس، لاین شمالی این مسیر از میدان امیرکبیر تا محدوده ماهان پرحجم است
سرهنگ معظمی گودرزی همچنین به تصادفات به وقوع پیوسته در این ایام اشاره و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در این مدت با کاهش ملموس تصادفات جاده‌ای مواجه بوده باشیم.

رئیس پلیس‌راه استان البرز با اشاره به وضعیت ترافیک محورهای آزادراهی استان، گفت: ترافیک در لاین شمالی و جنوبی اتوبان تهران – کرج – قزوین از محدوده مهرویلا تا شهرک خاتم پرحجم است.

وی بابیان اینکه وضعیت ترافیک در لاین شمال به جنوب این مسیر از محدوده ماهان تا ورودی کرج نیز پرحجم گزارش‌شده است، گفت: ترافیک سنگین صبحگاهی در مسیر آتشگاه – نوجان و جاده چالوس اکنون عادی و روان شده است.

خبرگزاری مهر: سرهنگ رضا معظمی گودرزی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی استان البرز، اظهار کرد: ترافیک در محور کرج – چالوس، لاین شمالی این مسیر از میدان امیرکبیر تا محدوده ماهان پرحجم است.

معظمی گودرزی بیان کرد: طبق اطلاعیه‌های گذشته روز هشتم فروردین محدودیت ترافیکی در محور کرج – چالوس اعمال و این مسیر از کرج به سمت شمال یک‌طرفه خواهد شد.

——————-

خبرگزاری فارس: هندی‌ها که پیش از این برای حفظ توان تولیدات صنایع تسلیحاتی خود، یک قرارداد نیم میلیارد دلاری با اسرائیل را لغو کرده بودند، حالا از نهایی شدن قرارداد خرید بیش از 100 موشک زمین به هوا از رژیم صهیونیستی خبر دادند
شرکت رافائل هم در واکنش بیانیه داده و گفته بود: «ما از اتخاذ چنین تصمیمی (از سوی هندی‌ها) متأسفیم ولی همچنان خود را به ادامه همکاری با وزارت دفاع هند متعهد می‌دانیم؛ ما همچنین به روال دو دهه گذشته، به راهبرد خود برای کار در بازار مهمی مانند هند وفادار خواهیم ماند.»

خبرگزاری فارس: هندی‌ها که پیش از این برای حفظ توان تولیدات صنایع تسلیحاتی خود، یک قرارداد نیم میلیارد دلاری با اسرائیل را لغو کرده بودند، حالا از نهایی شدن قرارداد خرید بیش از 100 موشک زمین به هوا از رژیم صهیونیستی خبر دادند.

در اواسط دی ماه 96 و چند روز پیش از سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دهلی نو، هندی‌ها توافق نیم میلیارد دلاری با همین شرکت رافائل برای خرید موشک‌های ضدتانک را به صورت یکجانبه لغو و دلیل آن را حمایت از توان تولیدات نظامی خود عنوان کرده بودند.

مجوز خرید این موشک‌ها در اوایل دی ماه سال گذشته از سوی وزارت دفاع هند صادر شده بود و حالا قرارداد 70 میلیون دلاری خریدش نهایی شده است.

هند یکی از بازارهای اصلی تسلیحات ساخت رژیم صهیونیستی است؛ هندی‌ها در سال‌های اخیر به صورت میانگین هر سال یک میلیارد دلار تسلیحات از اسرائیل خریده‌اند.

آنطور که نشریه نظامی «جینز» به نقل از وزارت دفاع هند اعلام کرده، قراردادی که بین این وزارتخانه، صنایع هوافضای اسرائیل و شرکت سامانه‌های دفاعی پیشرفته رافائل منعقد شده، متضمن خرید 131 تیر موشک زمین به هوای «باراک 1» برای نصب بر روی اولین ناو هواپیمابر هند است؛ این ناو فعلاً در حال ساخت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *