پنجعلی: پرسپولیس می‌توانست بهترین استفاده را از مسلمان ببرد + باتری هسته‌ای با عمر ۱۰۰ سال ساخته شد – آخرین اخبار و اطلاعات روز دنیا

خبرگزاری تسنیم: محمد پنجعلی در مورد شرایط سخت پرسپولیس و باز نشدن پنجره نقل‌وانتقالات تابستانی گفت: این اتفاق اصلاً خوب نیست و پرسپولیس فصل آینده کار سختی در پیش خواهد داشت

خبرگزاری تسنیم: محمد پنجعلی در مورد شرایط سخت پرسپولیس و باز نشدن پنجره نقل‌وانتقالات تابستانی گفت: این اتفاق اصلاً خوب نیست و پرسپولیس فصل آینده کار سختی در پیش خواهد داشت. انتظار می‌رفت که در این شرایط همه بازیکنان به فکر تیم باشند و هدف‌های فردی را کنار بگذارند، ولی برخی تصمیم به جدایی گرفتند. قطعاً پرسپولیس چالش سختی در این زمینه خواهد داشت و امیدوارم هواداران در فصل جدید، خیلی بیشتر از سال‌های اخیر تیم‌شان را حمایت کنند.

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به جدایی محسن مسلمان و اینکه برانکو در نهایت او را در فهرست مازاد قرار داد، تصریح کرد: مسلمان بازیکن خوبی است که در این چند سال عملکرد مثبتی در پرسپولیس داشت، ولی در مورد مسائل فنی فقط سرمربی تصمیم می‌گیرد و باید به نظر برانکو احترام گذاشت. پرسپولیس می‌توانست باز هم بهترین استفاده را از مسلمان ببرد، ولی ظاهراً نظر برانکو چیز دیگری بوده است.

وی ادامه داد: پرسپولیس حالا بیشتر از فصول گذشته به حمایت هوادارانش نیاز دارد و آنها نباید این تیم را که دو سال پیاپی قهرمان شد تنها بگذارند. امیدوارم دیگر بازیکنان هم قرادادشان را تمدید کنند تا پرسپولیس بیشتر از این ضرر نکند. اگر پرسپولیس نیم‌فصل اول را با شرایطی خوب به اتمام برساند، می‌تواند در نیم‌فصل دوم با جذب بازیکن، به هدفش که کسب سومین قهرمانی پیاپی است، برسد.

——————-

خبرگزاری مهر: دانشمندان روسی از یک باتری هسته ای با عمر ۱۰۰ ساله رونمایی کرده اند که ۱۰ برابر یک باتری معمول قابلیت ذخیره انرژی دارد
ولادیمیر بلنک مدیر این تحقیق می گوید: نتایج به دست آمده خارق العاده هستند و می توان این باتری را در علم پزشکی و فناوری فضایی به کار گرفت.

باتری مذکور با اشعه های بتا (الکترون و پوزیترون) فعال می شود و نگهداری آن داخل بدن خطرناک نیست زیرا در سلول های بدن جذب نمی شود.

محققان در موسسه فناوری های مواد کربنی نوین و بسیار سخت این فناوری را ابداع کرده اند. آنها تاکید دارند فناوری مذکور چنان ایمن است که می توان آن را هر روز استفاده کرد.

نمونه اولیه باتری مذکور شامل یک نیمه رسانا است که از الماس به نام Schottky diode و یک ماده شیمیایی رادیو اکتیو ساخته شده که سوخت آن را تامین می کند.

باتری هسته‌ای با عمر ۱۰۰ سال ساخته شد

می توان از این فناوری برای فعالسازی هرچیزی از دستگاه ضربان شمار دائمی گرفته تا ماموریت به مریخ استفاده کرد.

خبرگزاری مهر: دانشمندان روسی از یک باتری هسته ای با عمر ۱۰۰ ساله رونمایی کرده اند که ۱۰ برابر یک باتری معمول قابلیت ذخیره انرژی دارد.

باتری های هسته ای معمولا بسیار بزرگ هستند، اما نمونه جدید ساختار کوچکتری دارد و می تواند ۳۳۰۰ میلی وات ساعت برق در هر گرم تولید کند که ۱۰ برابر انرژی تولیدی در باتری های شیمیایی فعلی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *