گابی در دوحه، تیام در داکار! – آخرین اخبار و اطلاعات روز دنیا

خبر ورزشی: استقلال در لیگ برتر هفدهم بدون تیام ۳۹ گل زد ولی با او ۴۳ گل! مامه تیام در روز‌هایی که برای آبی‌های پایتخت به میدان می‌رفت گل‌های مهمی زد که پیش از آن دیگر بازیکنان استقلال در همه هفته‌های لیگ نتوانسته بودند
باشگاه استقلال با اتکا به عناصر دفاعی و خط میانی‌اش که کارنامه خوبی هم دارند باید بیش از هر چیز به فکر تمدید قرارداد تیام باشد که از نان شب هم برای این تیم واجب‌تر است. ظاهراً مرتضی آقاخان هم با مصدومیت روبه‌روست و فعلاً فایده‌ای برای استقلال ندارد. اینجا فقط بحث پول مطرح نیست. در روز‌هایی که همه نگاه‌ها به جام جهانی بود، السد قطر که حریف استقلال در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیاست با خرید گابی کاپیتان اتلتیکو از مادریدی‌ها او را در اوج گرما به دوحه برد تا با آب‌وهوای این کشور آشنا شود تا در شهریور که با استقلال بازی دارد حتی از نظر آب‌وهوایی هم با جو حاکم بر تیم غریبه نباشد. ولی در استقلال می‌بینیم تیام روز گذشته از داکار در سنگال فیلم منتشر می‌کند که هر روز در حال تمرین کردن در سالن بدن‌سازی است! قطعاً رؤیاپردازی خوب است ولی نه در بحث مدیریت، چون هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند.

خبر ورزشی: استقلال در لیگ برتر هفدهم بدون تیام ۳۹ گل زد ولی با او ۴۳ گل! مامه تیام در روز‌هایی که برای آبی‌های پایتخت به میدان می‌رفت گل‌های مهمی زد که پیش از آن دیگر بازیکنان استقلال در همه هفته‌های لیگ نتوانسته بودند. موقعیت خراب کردن‌های علی قربانی و جابر انصاری در لیگ گذشته به اندازه‌ای روی اعصاب هواداران استقلال بود که تا مرز حمله آن‌ها به علی قربانی پیش رفت و اشک این بازیکن را درآورد؛ جابر انصاری را به روزی انداخت که از فشار عصبی بی‌دلیل آسیب می‌دید؛ اما با ورود تیام به استقلال در همان بازی اول بود که این تیم موتور گل‌زنی‌اش را روشن‌شده دید و در نهایت تیام در ۶ بازی و با حضور میانگین ۶۶ دقیقه حضور در میدان (جمعاً ۳۹۶ دقیقه برای استقلال در لیگ به میدان رفت) توانست ۴ گل بزند. فولاد (۲ گل)، پیکان و سپاهان تیم‌هایی بودند که از تیام گل خوردند.

او در لیگ قهرمانان آسیا بیشترین تأثیرگذاری را در صعود استقلال به دور یک‌چهارم نهایی داشت؛ تیام در ۶ مسابقه موفق شد ۷ گل برای آبی‌های تهرانی به ثمر برساند. ۷ گل در آسیا زد تا استقلال در گروه مرگ با صدرنشینی و ۱۲ امتیاز به دور بالا صعود کند؛ ۳ گل به العین قدرتمند و یک گل به الهلال اتفاقی بود که استقلالی‌ها را در خریدی که داشتند سربلند نشان می‌داد.

تیام در دیدار رفت یک‌هشتم نهایی مقابل ذوب‌آهن غایب بود و تیمش یک بر صفر باخت ولی در بازی برگشت، هت‌تریک کرد و مهر صعود را پای اسم استقلال زد. او در همان روز‌ها و پیش از این دیدار مهم در فینال جام‌حذفی ۴۳ دقیقه زمان لازم داشت تا پیش از خروج از میدان به دلیل آسیب‌دیدگی تک‌گل قهرمانی را بزند و به استراحت مشغول شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *